27 مهر 1398 ساعت 15:31

اولین کارگروه توسعه راهبردی شهرستان نهاوند با حضور فرماندار و روسای دانشگاه های شهرستان در تاریخ 98/04/05 در محل دانشگاه نهاوند برگزار گردید. در این نشست که با حضور اعضاء هیات علمی و نیز برخی از اصحاب رسانه شهرستان در محل دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد؛ در ابتدا دکتر مرادی مخلص ریاست دانشگاه نهاوند ضمن خیر مقدم خدمت مدعوین محترم با اشاره به نقش توسعه راهبردی در مسیر تداوم و ارتقاء زندگی بشر، از آن به عنوان سبکی از توسعه که نیازهای نسل امروز را برآورده می کند بدون آنکه نسل های آینده را به خطر بیندازد، یاد نمودند. 

همچنین ایشان با گریز به نقش دانشگاه های نسل سوم به عنوان دانشگاه های حل مسئله؛ از ظرفیت و پتانسیل موجود در این محیط ها، در حل مسائل و مشکلات حوزه های کلان شهری با محوریت توسعه راهبردی نام برده و خواستار ورود جدی به این حوزه با رویکرد علمی و دانشگاهی شدند. 

 

در ادامه هشت محور اساسی تحت عنوان: کشاورزی و آب، صنعت و معدن، گردشگری- فرهنگی – آموزشی و اجتماعی، سلامت، زیست محیطی، اشتغال و راه و شهرسازی و مبلمان شهری تعریف گردید، که هرکدام را به فراخور ارتباط و پتانسیل و دغدغه مندی موجود، به ادارات و سازمان های مرتبط ارجاع خواهد گردید. 

در ادامه فرماندار محترم به عنوان رئیس کارگروه ضمن ابراز خرسندی در خصوص وحدت و همدلی موجود بین دانشگاه های سطح شهرستان، خواستار تقویت بیش از پیش این مسئله و نیز انسجام و وحدت رویه در تشکیل تیم کارگروه دانشگاه ها در جهت پاسخگویی به مطالبات شهروندان شهرستان شدند. در ادامه هر کدام از روسای دانشگاه ها به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص مسائل مربوط توسعه پایدار پرداخته که اهم موارد یاد شده به شرح ذیل می باشد.

- توجه به پتانسیل شهرستان در زمینه سراب های خروشان و طبیعت ناب آن و تلاش جهت شناسنامه دار کردن آن در زمینه ملی.

- توجه ویژه به کارگروه اشتغال و تقویت و ارائه راهکارهای علمی با توجه به وجود معظل بیکاری در شهرستان

- اهتمام مدیران ارشد شهری در کمک به پیشبرد اهداف یاد شده با همکاری مستمر با حوزه های دانشگاهی 

- استفاده از ظرفیت های اختصاصی دانشگاه های سطح شهرستان با وجود رشته های تحصیلی و اعضاء هیأت علمی در تحقق اهداف کارگروه مربوطه 

- استفاده از ظرفیت‌های ویژه جوانان و دانشجویان و بانوان در ترسیم سند راهبردی کارگروه

- کاربردی کردن تمامی طرح های پژوهشی اساتید و دانشجویان با محوریت شهرستان نهاوند

 

رفتن به بالا

Template Design:Dima Group