متن پیام سرپرست مجتمع آموزش عالی در آستانه فرا رسیدن ۱۶ آذر و روز دانشجو

شانزدهم آذر، تجلی گر فداکاری، رشادت و آزادگی دانشجویانی است که در راه مقابله با استبداد، استکبار و خفقان دوران رژیم طاغوت با خون خود نقطه عطفی را در راه استقلال خواهی و ظلم ستیزی ملت ایران رقم زدند. بی شک شهادت دانشجویان معترض به ورود معاون وقت رییس‌جمهور آمریکا به دانشگاه تهران در ۱۶ آذر ۱۳۳۲، حضور فعال دانشجویان در آغاز نهضت اسلامی امام خمینی (ره) در دهه ۴۰ و در نهایت نقش منحصربه فرد دانشگاه در تحولات دهه ۵۰ و پیروزی انقلاب اسلامی، همگی رویدادهایی است که نشان از پیشرو بودن جنبش دانشجویی در تحقق سنتِ ریشه‌دارِ دانش بشری یعنی “علم و آگاهی” در مسیر اهداف متعالی و انسانی دارد.

امروز دانشجویان و دانشگاهیان ما میراث‌داران خون‌های پاک دانشجویان شهید آن زمان و نیز فداکاری هزاران جوان دیگری هستند که برای پیروزی و به ثمر نشستن انقلاب بزرگ ملت ایران و استحکام پایه‌های استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی از همه هستی خود گذشتند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای دانشجو، به خصوص شهیدان ۸ سال دفاع مقدس و همه شهیدان مدافع امنیت و سلامت، فرارسیدن ۱۶ آذر و روز دانشجو را به همه فعالان عرصه علم اندوزی و دانشجویان پر تلاش ایران اسلامی به ویژه جامعه دانشگاهی شهرستان نهاوند تبریک عرض می نمایم. امید آن دارم که به مدد ایمان و اندیشه، همواره در توسعه ی کمی و کیفی تحقیقات و پژوهش های علمی کوشا بوده و در مسیر اعتلای نام ایران اسلامی در سطح جهان، بیش از پیش کوشا و پویا باشیم.